Akademie hrůzy III.

31. července 2013 v 10:36 | Hikari - san |  Akademie hrůzy
Lidičky, promiňte, že jsem nic nepřidávala, ale měla jsem nějakej útlum zase, nic se mi nechtělo :D Ale teď přidávám třetí kapitolku, protože v pátek odjížím na soustřeďko a budu pryč až do úterka. Ale nebojte, kromě týhle povídky ještě něco přednastavím :) Takže mě prosím vynechte ze třídění atd, znáte to už :),,Myslím, že Nosál ti rozhodně neukázal všechny krásy tohoto ústavu převlečeného za honosnou Akademii.''

,,Kdo je Nosál?'' Podivím se, zatímco cupitám chodbou za Sam, která chodí opravdu velmi rychle.

,,No přece Marion. Nevšimla sis jejího obrovitýho nosu? A kromě toho je to stará panna, takže kdybys někdy slyšela tuhle přezdívku, tak je to pořád ona.''

,,Aha.'' Zástupkyně ředitelky asi moc oblíbená.

Proti nám jdou skupinky lidí, zrovna nejspíš skončilo vyučování a většina se vrací do pokojů.

,,Čau, Sam! Koho to vedeš? Novej exemplář do sbírky?'' Volá na nás už zdálky tmavovlasý kluk oblečený podobně jako moje spolubydlící. Já jsem nějaký exemplář?!

,,Nech si kecy. Jenn, tohle je Chris, Chrisi - Jenn. Fajn, konec seznamovacího obřadu, nesnáším to.'' Znuděně odříká Sam, když kluk dojde až k nám. Má docela hezký obličej, vypadá, že bude zhruba stejně starý jako já, zpod rozcuchaných vlasů na mě hledí zelenýma očima, ve kterých má pobavený výraz.

,,Nazdar, kotě, přeju příjemnej pobyt.'' Rukou udělá pohyb, jako když se zdraví vojáci a mizí mezi ostatními.

,,Promiň, přesně tohle jsem měla na mysli, když jsem mluvila o jiný úrovni.'' Omluvně pokrčí rameny Sam. Trochu rozladěně pokývám hlavou a pomyslím na Elliota. Neměl rád takové kluky, jako je Chris. Ale co vůbec čekám od místa jako je tohle? Sem by se Elliot nikdy nedostal.

,,Tohle jsou učebny, ty obyčejný, nezajímavý. Ale tohle je něco jinýho. Něco jako terapeutický místnosti. Vyslýchají tě tu, proč jsi udělala to, kvůli čemu tady jsi a snaží se být milí. Ve skutečnosti se tam k tobě ale chovají jako k bláznovi. Byla jsem tam jednou a připadalo mi, jako by mi vymejvali mozek.'' Pozorně Sam poslouchám i když nevím, jestli můžu věřit všemu, co tvrdí. Cestou po levém křídle potkáváme ještě pár dalších lidí, se kterými mě Sam seznamuje, mezi nimi je i veselá rudovlasá dívka Angela, o které by si člověk nikdy nepomyslel, že mohla spáchat něco, kvůli čemu ji pak poslali sem, už kvůli tomu jménu, Tobias, neboli Toby, chlapec mladší než já a Taylor, vysoký blonďák. Všichni vypadají… sympaticky. Jako normální lidi. Až na to, že chodí na Akademii svatého Nikolaje.

,,Za chvíli bude večeře, takže budeš moct ochutnat naší vyhlášenou kuchyni. Někdy mám pocit, že nám snad uvařili krysy.'' Broukne Sam když vcházíme do jídelny. Je velká a vypadá… historicky. Doma jsem byla zvyklá na moderní školu a prosklenou jídelnu, tady je opět všechno laděné do tmavých barev, židle a stoly, pokryté temně rudým ubrusem jsou dřevěné a pro jídlo se chodí do malého okénka.

Obě si tedy bereme tác a stoupáme si do zvětšující se fronty. Někteří se tváří znechuceně, jiní se ve skupinkách hlasitě baví, pár jedinců už z čekajícího zástupu dokonce vystoupilo a odebralo se k východu. V rozích místnosti stojí zřejmě dozor. Čtyři vysoké postavy s rukama založenýma na prsou. Už se dostávám k okýnku a dívám se, jak mi na talíř dopadá řídká kaše a malý plátek masa. Rozhodně to nevypadá tak hrozně, jak říkala Sam. Sedám si ke stolu k ní, Chrisovi, Angele a Taylorovi.

,,Tak co říkáš na hlavní a jedinej chod? Chutná?'' Optá se Chris s úšklebkem.

,,Ano, chutná.'' Odpovím po pravdě. V autobuse jsem snědla jenom dva tousty, které jsem dostala přibalené na cestu a od té doby už nic.

,,Hele, Chrisi nech toho, myslíš, že když jsi tady nejdýl se můžeš považovat za boha?'' Napomíná ho Angela a s úsměvem se na mě otáčí. ,,Pět let. A pořád není zralý na odchod. Nevěří mu.'' Taylor i Sam se zasmějí a Chrisovi trochu spadne brada.

,,Takže kvůli čemu jsi tady ty?'' Nakloní se ke mně Taylor a zabodne do mě modré oči. Po zádech mi steče studený čůrek a přemýšlím, jak se z téhle otázky vykroutím. Naštěstí se do toho vkládá Samantha. ,,Nebudeme o tom přece mluvit tady, ne?''

,,No… jasně, promiň.'' Všichni obracíme pozornost k jídlu na talíři. Pořád mám nutkání rozhlížet se okolo. Znervózňují mě hlídky v rozích. Ale najednou mou pozornost upoutá hluk v blízkosti výdejního okýnka. Všichni se tam otočíme. Zřejmě došlo k hádce mezi dvěma kluky, jejichž tácy teď leží na zemi a jídlo je všude po podlaze. Strkají do sebe a jednomu z nich teče z nosu krev. Už se tam ženou dva dozorci a snaží se je od sebe odtrhnout.

,,Do hajzlu, co to zas ten idiot dělá?!'' Chris se chvatně zvedá od stolu a spěchá k jednomu z těch kluků.

,,To je jeho mladší brácha Seth. Oba se zapletli do pěknýho maléru s drogama a záhadným úmrtím jejich spolužáka, a tak je jejich matka poslala sem. Chris si ale myslí, že se jich spíš chtěla zbavit, protože si našla novýho chlapa.'' Informuje mě Angela. Takže Chris tady má dokonce bratra? Alespoň od sebe nejsou tak odtržení…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ryuu L ^^ Ryuu L ^^ | Web | 31. července 2013 v 11:57 | Reagovat

awww my cutie ♥
Ďakujem ti za všetky krásne komentáre, ktoré si mi napísala pod novú poviedku, ktorú som spísala ^__^ strašne moc ma to potešilo a nečakala som, že to ľudí nadchne až do takejto miery ♥ to ja zbožňujem teba ^__^ nyan! :3 chcem ti venovať poviedku Hikari nee-chan :3 ak by si mala nápad, žáner a čo všetko by si tam chcela, daj mi vedieť a budem sa snažiť vyhovieť tomu, čo chceš ^^ ♥
a teraz konečne k poviedke :DD
bože *_* v každej časti to je čím ďalej tým zaujímavejšie ♥
ale ten chris TT.TT som zvedavá čo sa z neho nakoniec vykluje O.O...

2 Yunho-chan Yunho-chan | Web | 31. července 2013 v 15:35 | Reagovat

minule keť som čitala tú druhú časť bola som nadčená teras osm nadchutá pretože je to ešte lepšie ako to robíš že vieš ma tak napínať tíhv povietkach ?:)

3 Kikio Kikio | Web | 1. srpna 2013 v 16:24 | Reagovat

wow! Naozaj veľmi podarené :)

4 Jitřenka Jitřenka | Web | 6. srpna 2013 v 11:55 | Reagovat

To je vážně úžasná povídka a úžasný díl.:)

5 Moose^^ Moose^^ | Web | 7. srpna 2013 v 22:17 | Reagovat

Heej! tyjo! ty bys měla napsat knihu! *O* toto je snad ta nejlepší povídka co sem kdy četla!:O popravdě! :')) já už chci další díl :(( je to strašně napínavý! O_O!! :)))*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama