Dávno po smrti 2/XIII.

5. června 2013 v 18:34 | Hikari - san |  Dávno po smrti 2.
Prosím prosím, zanechávejte komentáře, zaltíčka :) Moc mě tím potěšíte :)Seděla jsem na posteli a usilovně zírala na mobil na nočním stolku, jako bych silou vůle chtěla přivolat hovor nebo alespoň esemesku. Pořád jsem čekala, že se ozve Aaron. To by on přece udělal, ne? Nenechal by se odbít, snažil by se naléhat. Opravdu to skončí tak, jak řekl Erien?
Ale telefon pořád mlčel. Z tranzu mě vytrhly až moje ruce, které jsem do té doby měla složené v klíně. Z ničeho nic nabraly zase tu nezdravou žlutohnědou barvu, jakou jsem už jednou viděla na své tváři.
Celá ruka najednou vypadala kostnatě a strašidelně. Jen co jsem trochu popadla dech, vystřelila jsem do koupelny a pustila na ně proud ledové vody. Vlastně nevím, co jsem tím zamýšlela. Možná jsem si opravdu myslela, že to pomůže. Po chvilce mého bezradného mytí rukou jsem kolem sebe ucítila jemný závan. Erien. Za okamžik jsem jeho bledou tvář spatřila za sebou v zrcadle.
,,Vidíš? Proměna už začíná,'' usmál se a vzal mou ruku do své. Já jí vzápětí vyškubla.
,,Budu… budu pak vypadat jako to, co jsem viděla minulý rok…?'' Musela jsem to vědět. Erien se rozesmál a já vzápětí svého dotazu litovala.
,,Já vím, Hayley. Teď jsi krásná a bojíš se, abys pak nevypadala tak odporně, jako moji služebníci. Podívej se na mě, vypadám snad, jako oni?'' Zvedla jsem oči k zrcadlu a viděla v něm naprosto dokonalou tvář, bez jediné vrásky, kterou lemovaly černé lesklé vlasy. Vypadal dobře, jako člověk, ne jako plesnivějící monstrum.
,,Vidíš? Budeš stejná. Tohle je jen… začátek…'' Zamumlal a štíhlými prsty mi odhrnul vlasy s ramene a odhalil tak další tmavou skvrnu na krku, která ale mizela stejně rychle, jako ty na rukách. Pak, jako když foukne vítr, zbyl z Eriena jen tmavý kouř, který se brzo rozptýlil po koupelně. Na rameni jsem stále cítila jeho jedovatý dotek.


Hodiny na nočním stolku rudě hlásily půl jedné ráno. Převalila jsem se na druhý bok, abych nemusela sledovat, jak s každou další minutou přicházím o spánek, který jsem rozhodně potřebovala, ale on nepřicházel. V tichu noci jsem zaslechla tlumený úder, jako by něco dopadlo na okenní sklo. Pomyslela jsem si něco o větru, ale pak se ozvala další rána. A po chvilce další. Opatrně jsem vylezla z postele a blížila se k oknu. Tep mi opět vyskočil do závratných výšin. Pomalu jsem odhrnula záclonu a srdce mi div nevyskočilo krkem na podlahu. Úlevou jsem se musela opřít o zeď. Venku stál Aaron a zrovna se chystal hodit další drobný kamínek, který by zabušil o okno. Otevřela jsem okno a vyhlédla do tmy.
,,Můžeš sejít dolů?'' Zavolal šeptem. Kývla jsem, hodila přes sebe mikinu a potichu se vykradla z pokoje. Doufala jsem, že táta neusnul dole na gauči. Naštěstí, jeho chrápání se ozývalo z ložnice. Takhle stačilo opatrně sejít schody a měla jsem volnou cestu.
Aaron byl opřený o zeď s pohledem zarytým do země. Na sobě měl jen tmavě modrou košili a černé džíny. Všechno jeho oblečení i ve tmě vypadalo tak nějak zmuchlaně a neupraveně. I jeho obličej byl ztrhaný a bez obvyklé jiskry. Překřížila jsem si ruce na prsou a došla až k němu.
,,Ahoj.'' Pozdravila jsem stručně.
,,Vím, co se děje.'' Odpověděl místo pozdravu.
,,A co se podle tebe děje?''
,,Měl jsem sen. Víš, jak jsem vstupoval do snů tobě?'' Kývla jsem hlavou a bezděčně jsi vzpomněla na ten, ve kterém jsme se poprvé políbili.
,,To samé se stalo mně. Až na to, že jsem nikoho neviděl. Jenom ke mně mluvil něčí hlas.''
,,Aha…''
,,Hayley, on lže. To, co říká o narušení rovnováhy je lež. Chce tě přetáhnout na svou stranu aby zlo získalo převahu nad dobrem.''
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jitřenka Jitřenka | Web | 5. června 2013 v 23:04 | Reagovat

Seš zlá!Takhle to utnout! :D Ale je to skvělá povídka,a skvělý díl.;)Prosím piš rychle dál.:)

2 Lairai Lairai | 6. června 2013 v 13:29 | Reagovat

Proč to vždycky utneš v tom napínavém T.T

3 Danyla Danyla | Web | 7. června 2013 v 12:27 | Reagovat

Jaaaaaj ty ale vieš ako to ukončiť...... Už aby tu bol ďalší diel inak si ma nepraj ! :D:D Mimochodom bolo to úžasné ako vždycky proste krása moc sa teším na pokračko tak si prosím pohni :D ;) Píšeš úžasne :3 ^^

4 Ryuu L  ^^ Ryuu L ^^ | Web | 8. června 2013 v 18:04 | Reagovat

chcela som sa ospravedlniť, že som tu dlho nebola, ale... proste oplatilo sa, pretože ma tu čakalo krásne prekvapenie :3
oooh... tak moc som rada, že som znova mohla prečítať ďalšiu časť z tvojej poviedky! ♥ neviem sa dočkať dalšej kapitoly :3

5 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | 8. června 2013 v 21:14 | Reagovat

*0* HOnem další díl,takhle napínavě to ukončit!:DD

6 Yunho-chan Yunho-chan | Web | 9. června 2013 v 17:13 | Reagovat

a ja by som sa bálal keby osm počula takéto ráni ale teras čakám na pokračovanie pretože je ot napísavé och och :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama