Dávno po smrti 2/XI.

17. května 2013 v 8:06 | Hikari - san |  Dávno po smrti 2.,,Co to má ksakru znamenat?!'' Vykřikla jsem.
,,Ššš…'' U mojí postele stál on a konejšil mě provokativním hlasem. Seskočila jsem z postele, na ní jsem si připadala znevýhodněná. Na zemi jsem mohla zaujmout své bojové postavení říkající vypadni.
,,Vida, teď se vůbec nepodobáš té vyděšené dušičce truchlící u hrobečku svého milovaného, kterou jsem tak dlouho vídal.'' Erienův výsměšný úsměv se ještě zvětšil.
,,Proč ses rozhodl otravovat mi život?! Co jsi vůbec zač? Vůdce nějaký sekty?'' Věděla jsem, že ničím takovým není. Že nejspíš není ani člověk.
,,Neříkej, že ti to pořád ještě nedošlo? Tvoje síla, to, jak se v tobě hromadí zloba a temnota. To, co jsi viděla v zrcadle bylo tvé já.'' Můj vztek se měnil v nevěřícnost a pak ve zděšení. Během pár vteřin mi v hlavě proběhl celý ten děsivý večer. A najednou jsem pochopila. Jedno z těch odporných věcí mě přece poškrábalo. No, to je slabé slovo, doslova mi to rozpáralo ruku. Pane Bože, znamená to snad, že jsem nějak… nakažená?
,,Už víš? Říkal jsem, že ti to neprojde, Hayley. Narušila jsi aequilibriuminter bonumet malum, rovnováhu mezi dobrem a zlem. Teď se pomalu budeš měnit a nakonec budeš patřit nám. A .''
Stála jsem jako přikovaná k zemi a veškerá má bojovnost se naprosto vytratila. Hlavou mi běhala jeho slova. Obzvlášť hluboko se mi zaryla slova ''budeš patřit nám''.
,,Abych nezapomněl - Aaron patří na stranu dobra. Ačkoliv to nejspíš sám neví. Má odporně čistou duši,'' znechuceně nakrčil nos, ,,vlastně je skoro anděl. Na rozdíl od tebe. Nikdy s ním nebudeš moci být.''
,,C-cože? Co to znamená?!''
,,Přestanete se stýkat. On to brzo pochopí, neboj se. Nebude dlouho trvat a zjistí, proč slyší myšlenky ostatních. A pak taky zjistí, proč v tvojí přítomnosti levitují věci. A pak bude konec. Takhle to prostě chodí. Neboj se Hayley, cestu do pekel budeš mít brzo volnou.'' S těmito slovy a s úsměvem na jednom koutku rtů se vytratil. Dosedla jsem na postel, pořád ještě v šoku. Znovu jsem se chystala položit si otázku, co se to děje a proč se to děje zrovna mě, ale z úvah mě vytrhl tátův hlas ozývající se z kuchyně.
,,Hayley? S kým to tam mluvíš?''
,,S nikým, jen jsem si zapnula televizi,'' rychle jsem sáhla po ovladači, kdyby se náhodou chystal jít nahoru.


Po prvním setkání se ''zhmotněným'' Erienem jsem myslela, že už mě to po tom, co jsem zažila nemůže rozhodit. Ale hned následujícího dne jsem do školy zvolila černé krajkové šaty, jako bych už počítala s nějakou cestou do pekla nebo o čem to ten šílenec mluvil.
,,Hej, Hayley, jdeš na pohřeb nebo co?'' Ozval se můj spolužák Paul. Hodila jsem po něm možná až příliš nepříjemný pohled, ale opravdu jsem neměla náladu na vipkování. Už mě unavovalo neustále čelit nějakým novým hrůzám. A samozřejmě hned před první hodinou jsem musela potkat Aarona.
Jakmile jsem ho spatřila mezi lidmi, otočila jsem se a chtěla se vytratit. On byl ale rychlejší, třema dlouhými kroky se dostal až ke mně, chytil mě za zápěstí a otočil si mě blízko k sobě, takže nás od sebe oddělovalo jen pár centimetrů.
,,Hayley! Co se děje? Proč mi nebeš telefon? Je to kvůli tomu, co se stalo-'''
,,Ne, Aarone. Pusť mě, nechci to rozebírat tady…'' přerušila jsem ho a vymanila se z jeho sevření, ačkoliv mě jeho vůně zase začínala omamovat.
,,Fajn, tak půjdeme jinam.''
,,Ok - nechci to rozebírat vůbec. Prostě… už se nemůžeme a nebudeme vídat.'' Sledovala jsem jeho výraz v očích a skoro jako bych viděla, jak se zevnitř roztříštil na kousky.
,,Znamená to, že je konec?'' Téměř ty slova zašeptal. Vůbec jsem nechápala, proč to dělám, proč se nechávám pohltit Erienovými slovy, ale přikývla jsem. ,,Ano.'' Aaron na mě chvíli jen zíral, jako by chtěl ještě něco říct, pak se ale jen otočil a se strhaným výrazem v tváři odešel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lairai Lairai | Web | 17. května 2013 v 14:57 | Reagovat

Musíš napsat další kapitolu Q.Q je to úžasný :33

2 Yunho-chan Yunho-chan | Web | 17. května 2013 v 15:37 | Reagovat

áno konečne už mi to začalo chýbať pecka super konečne dočkala som sa idem nato :)

3 Naomi Naomi | E-mail | Web | 19. května 2013 v 9:58 | Reagovat

chjo, všichni píšete bůží  povídku, chci další díl

4 Ryuu L  ^^ Ryuu L ^^ | Web | 19. května 2013 v 12:08 | Reagovat

kyaa ♥ som dlho nebola na blogoch a konečne tak krásny pohlad - dalšia nová kapitola ♥ obdivujem kam chodíš na tie nápady neustále O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama