Dávno po smrti XXIV.

26. října 2012 v 15:06 | Hikari - san |  Dávno po smrti

Dny ubíhaly jako voda. Vím, že to celkem přežité přirovnání, ale stále výstižné. Celou školu pohlcovaly přípravy na ples. Za normálních okolností bych nespíš sdílela davové nadšení, jenže pro mě ten večer znamenal... No, vlastně jsem ani netušila, co pro mě bude znamenat, když jsem s ostatními věšela barevné balonky do tělocvičny.

,,Hayley! Půjdeš na ples s Andrem? To bude nejspíš první školní akce, které se bude účastnit!''

Alice McDoughalová, jedna z mých normálnějších spolužaček zvědavostí skoro nedýchala. Přidržovala zrovna jeden s balonků a já kolem něj ovazovala barevnou stužku.

,,Ehm… ještě jsme se o tom nebavili,'' zalhala jsem.

,,Děláš si srandu? Vždyť ples je za čtyři dny!'' Vykulila své černé oči.

,,Já vím.'' Alice na mě ještě chvíli s pozvednutým obočím koukala, pak zavrtěla hlavou a už nic neřekla. Nejspíš si myslela, že jsem buď absolutně nespolečenská a nebo jsem se zbláznila.Ten večer se u mých dveří objevili oba dva. Aaron měl na sobě bílý oblek, pod kterým se rýsovala rudá saténová košile. V kapsičce u saka měl zatrčenou růži. Andre měl černou košili a kalhoty od obleku. Ještě před plesem jsem byla konečně seznámená s celým plánem. Pokud by se na plese démoni opravdu objevili, nezbývá, než bojovat. Andreho napadlo ještě jedno místo, kde by mohl najít kříž a Aaron mě tak může chránit na plese. Spolehlivé zabití démona? Useknout mu hlavu. Při téhle myšlence jsem se otřásla.

Než jsem nasedla do Aaronova auta, podívala jsem se na Andreho. V jeho očích byl smutek a odhodlání zároveň. Netušila jsem, co bych měla říct, dojemné scény nebyly nic pro mě. Andre to vyřešil zřejmě nejlepším způsobem. Pevně mě chytl do náruče a hluboce mě políbil.

,,Miluju tě.'' Zamumlal, než mě pustil. Na okamžik mě to zjištění dost ochromilo, obzvlášť, když jsem si nebyla stoprocentně jistá, jestli řekl tohle. Když ale Aaron netrpělivě zatroubil, pustili jsme se a já nasedla.

,,Ať se stane cokoliv, ty to přežiješ.'' Pronesl Aaron, když jsme zastavili před rozzářenou školou.

,,Přestaň. Nejsme ve filmu,'' odpověděla jsem suše a vystoupila z auta. Vůbec jsem nevěděla, jak dnešní noc skončí a na řečičky z béčkových romantických filmů jsem neměla náladu. Aaron došel ke mně a jednou rukou mě chytil kolem pasu.

,,Jsi nádherná,'' pošeptal mi do ucha a já už vážně myslela, že mu dám pěstí.

Když jsme procházeli školou, nebyl nikdo, kdo by se na nás vyjeveně nepodíval. Hlavně holky zůstávaly stát s otevřenou pusou, u některých jsem měla pocit, že se mi snad za chvíli vrhnou po krku. Co nejkratší cestou jsme zamířili do tělocvičny, kde se mělo konat zahájení. Procpali jsme se na volné místo mezi pár lidí, jinak v tělocvičně nebylo hnutí. Všichni čekali na ředitelův proslov.

,,Dobrý večer, milí studenti a studentky. Vítáme vás na každoročním plese školy…''

,,Někdo dnešek nepřežije, viď? Všichni kolem…nevědí, co je čeká…'' Vzhlédla jsem k Aaronovi. Ta myšlenka mě najednou tak prudce zasáhla. Vzpomněla jsem si na ty kruté vraždy, které se začaly dít a na Andreho kletbu. Aaron chvíli mlčel. Tohle byly ty chvíle, kdy odhodil svou melodramatičnost a žoviálnost a vypadal tak… dospěle a nádherně… Pak mi nepřítomně položil ruku kolem ramen a přitiskl si mě k sobě.

,,Pokusíme se jich zachránit co nejvíc.''
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ryuu L  ^^ Ryuu L ^^ | Web | 27. října 2012 v 14:52 | Reagovat

som sa dočkala konečne ^__^
k tomuto upršanému počasiu čo tu mám, to bude to najlepšie :) idem na to *3*

2 Yunho-chan Yunho-chan | Web | 27. října 2012 v 16:32 | Reagovat

no páve na čas už som si hovrila že kedy to bude  už toje tak môžem si popriať príijemné čitanie :-D

3 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | Web | 27. října 2012 v 20:21 | Reagovat

Božeeeeeeeeeeeeeeee!*/////////////* Honem další dílek!*-*

4 Kesie-chan Kesie-chan | 28. října 2012 v 11:42 | Reagovat

jáj díky tvým povídkám si vždycky vytopím pokoj T___T *slin,slint* jsou fak úžasný, skláním se před tvým uměním :3333

5 Elfel Elfel | Web | 30. října 2012 v 18:57 | Reagovat

:-) Skvělé. Tahle kapitola se mi líbila hodně! Možná že se mi i Aaron začíná líbit víc než Andre. :-D

Ty ten popis zvládneš na jedničku! ;-)

PS: Děkuju moc. Té chvály si vážím a té podpory ještě víc! Moc děkuju!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama