Dávno po smrti IV.

18. července 2012 v 10:55 | Hikari - san |  Dávno po smrti
Nikdy bych si nemyslela, že už po takové chvíli, co navštěvuji střední školu George Willistona mi budou zdejší zhrzené obdivovatelky kluka, co mě nesnáší lepit na skřínku červenou izolepou výhružné papíry. Zmuchlanou kuličku jsem vyhodila do prvního koše, který jsem potkala. Hodiny s nakřáplým sklem ukazovaly, že hodina začíná za 3 minuty.

Hned jak jsem vešla do třídy, všimla jsem si, že Liz chybí. Při cestě k lavici jsem se pozdravila s pár spolužáky a sedla si na své místo. profesor dějepisu si to do třídy naklusal jak jinak než dvě minuty před zvoněním a ještě před začátkem vyučování začal s výkladem. Samozřejmě na mě bylo vrženo pár kradmých nepříjemným pohledů z předposlední lavice uprostřed, ale já se snažila soustředit na výklad a psát si poznámky.

,,Tak to bychom měli… Teď si udělejte skupiny po dvou, rozdám vám pracovní listy. Za domácí úkol ho v těchto skupinách vypracujete plus mi uděláte referát na dané téma, které dostanete,'' oznámil nám chvíli před koncem hodiny dějepisář a než jsem se mohla rozkoukat, všichni seděli pospolu ve skupinách kromě mě a… Andreho.

,,A ským jste vy, slečno Westwoodová?'' povytáhl profesor tázavě obočí když se zastavil u mé lavice.

,,Ehm… kamarádka chybí tak… asi budu sama…'' dostala jsem ze sebe a doufala, že to vyjde.

,,Dobře, dobře,'' pokýval hlavou a už se chystal rozdat mi pracovní list, když se rozhlédl po třídě a zarazil se.

,,No vida, je zbytečné, aby jste se s tím dělala sama, pan Dearmond, jak se zdá, také nemá dvojici tak můžete na referátu dělat s ním.'' Polil mě studený pot a rychle jsem začala koktat výmluvu.

,,Ale to nebude nutné pane Dawsone, já… vážně-'''

,,Běžte si sednou k Andremu!''

Tak to je skvělý. Budu muset dělat na referátu s člověkem, se kterým se nesnáším a zároveň se mi líbí. A navíc, celou práci pravděpodobně udělám já a on za to shrábne dobrou známku.

Vzala jsem si tedy své věci a s mdlým výrazem ve tváři se pomalu plížila k Andreho lavici. Jen co jsem dosedla podíval sem na mě naprosto pohrdavým pohledem.

,,Co tady chceš?!'' procedil mezi zuby.

,,Budeme spolu dělat referát na dějepis, ani jeden nemáme dvojici. Byl to nápad pana Dawsona…'' veškerou sílu a energii jsem vynaložila na to, abych mluvila co nejklidněji a nejvyrovnaněji. Nebála jsem se ho, to ne, ale strašně mě štvalo, jak se chová. Lezl mi na nervy tón jeho hlasu, jeho nadřazený pohled a přílišné sebevědomí.

,,Možná by jsme se měli domluvit kdy a jak ho uděláme…já-''' chtěla jsem mu oznámit, že jen kvůli namyšlenýmu frajerovi s trávou nehodlám mít špatnou známku, když se ke mně naklonil až překvapivě blízko a přerušil mě nenávistnými slovy.

,,My… nejsme… přátelé…!'' Kladl důraz na každé slovo a přitom mě probodával vodnatě modrýma očima. Poté začal srovnávat na stole své věci.Jak jsem ho sledovala, všechno ve mně vypěnilo

,,Ne, to nejsme a já jsem za to ráda! Nepřátelím se s tebou já, ale ani nikdo jiný, protože ty se svým pitomým arogantním přístupem každýho odradíš!'' Na tři vteřiny úplně znehybněl. Pak se na mě prudce otočil, ve tváři téměř šílený výraz. Celý se vzteky třásl a zatínal ruce v pěst. I když už dávno zazvonilo, skoro celá třída nás pozorovala s překvapeným výrazem a pootevřenými ústy. Uvědomila jsem si, že jsem opravdu nechtěně středem pozornosti a proto jsem se rychle zvedla a odešla ze třídy.


Zrovna byla velká přestávka. I když mě je to stejně jedno, stejně si opět sednu do lavice a budu se dívat do blba nebo si čmárat na kus papíru.

,,Hele ty máš docela odvahu co?'' uslyšela jsem za sebou najednou příjemný hlas.

Otočila jsem se a spatřila zrzavého kluka, svého spolužáka se kterým jsem se však od přestupu do školy nebavila.

,,Já jsem Freddie, nejspíš sis jména ještě pořádně nezapamatovala,'' usmál se Freddie a sedl si vedle mě.

,,Já jsem taky přestoupil do druháku, nemohl jsem si za boha zapamatovat jména spolužáků ani profesorů. Jediný, koho jsem si zapamatoval na poprvé je Dearmond. Protože někdo takhle ujetej se jen tak nevidí…'' Freddie se zasmál.

,,Po dnešku taky nevím, co si o něm myslet… ale nezdá se mi, že by byl zas tak špatnej…'' odpověděla jsem ve snaze zjistit něco nového.

,,No, řeknu ti to asi takhle. Prý se v prváku porval s jedním klukem tak, že mu vyrazil několik zubů, zlámal žebra a ruku. Od tý doby se k němu nikdo nepřibližuje. Navíc se říká, že fetoval, pár lidí ho vydělo v dost děsivym stavu. Myslím, že je tu spoustu jinech lidí se kterýma se budu bavit raději než s ním,'' Freddie pokrčil rameny a usmál se. Oplatila jsem mu úsměv a podívala se na prázdné místo v předposlední lavici. Zůstalo prázdné po celý zbytek dne. Ještě když jsem se vracela ze školy domů, přemýšlela jsem nad tou ranní hádkou.

,,Hayley? Jak bylo ve škole?'' zvolal táta hned jak jsem všla do dveří. Překvapivě byl doma.

Stručně jsem mu při sundávání bot a bundy převyprávěla dnešní a včerejší den s tím, že popovídání s Andrem jsem vynechala. O chvíli později už jsem ležela nahoře ve svém pokoji v posteli s modrým povlečením a myslela na něj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Writergirl Writergirl | Web | 18. července 2012 v 11:11 | Reagovat

Ty jsi vážně yaoistka :D se vším všudy ;) jinak...kámoš se zlobil a mám ti říct, že ten blog s tím yaoi je i můj blog (jsem tam Nameya :P) jo mě se ten vtip též líbil :DDD

2 Writergirl Writergirl | Web | 18. července 2012 v 11:22 | Reagovat

Ouuu děkuju za tu jedničku :)

3 Writergirl Writergirl | Web | 18. července 2012 v 11:24 | Reagovat

Já nevím :DDD asi si myslel, že se mi ten náš blog nelíbí :DDD to je jedno.
Jinak nemusíš si je číst :P ale pak já si přečtu tvoje- pokud to yaoi ustojím :P :DDDDDD

4 Writergirl Writergirl | Web | 18. července 2012 v 11:38 | Reagovat

Tak to placák, taky knihomoluju :DD ale povídek už mám tady na blogu tolik, že už se pomalinku ztrácím :DDD

5 Kesie-chan Kesie-chan | 18. července 2012 v 22:07 | Reagovat

Já mám tušení kdo vlastně Andre je ! :D Je to super , piš,piš a piš ! :D

6 Lůca Lůca | Web | 8. července 2013 v 13:08 | Reagovat

Hohoho! začíná se to rozjíždět >////< jdu se vrhnout na další dílek <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama