Dávno po smrti II.

13. července 2012 v 18:30 | Hikari - san |  Dávno po smrti

,,Tak tohle je vaše nová spolužačka,'' odříkala znaveně profesorka známou otřelou větu. Nezdálo se, že by ji třída nějak víc vnímala. Jakýsi kluk v přední lavici měl na hlavě modrý přeliv, druhý měl hlavu dokonce dohola. Dívka s nohami na svém stole se na mě nenávistně dívala a při tom trhala nějaký papír na kusy. Myslím že to bude dobrý kolektiv, teda jestli mě neumlátí dřív než to vůbec stihnu poznat. Stačil mi jediný pohled abych ho viděla sedět v předposlední lavici. Ledabyle seděl na židli díval se někam do prázdna před sebe.

,,Běž si sednout tamhle dozadu k Elizabeth a snaž se chytit výkladu,'' mladá profesorka mi podala učebnice. Byla jsem ráda že mě nemučila otázkami odkud jsem přišla a tak dále. Elizabeth seděla v poslední lavici u dveří, byla to usměvavá dívka s kudrnatými blonďatými vlasy a velkýma modrýma očima. Měla červené tváře a už z dálky se na mě usmívala.

,,Jak ti mám říkat? Hayley nebo jen Hay? Já jsem Elizabeth, ale říkej mi jen Liz, ok?'' Dívka mluvila rychle a snažila se šeptat, ale příliš se jí to nedařilo.

,,Hayley bude v pohodě,'' stačila jsem říct než spustila další vodopád slov.

,,Naše třída je docela v poho, těch existencí vepředu si nevšímej, jsou celkem neškodní.''

Díval se na mě. Jeho světlounce modré oči prozkoumávali každý detail mého obličeje, avšak když se naše pohledy setkaly, rychle uhnul a dál znuděně zíral na lavici.

,,…Takže určitě zapadneš. Hej! Jsi v pohodě?'' Elizabeth na chvíli zarazila svůj výklad.

,,Ehm… Jo… Já… sem se zamyslela.''

,,Koukáš na něj? To je Andre. Je fakt divnej, skoro s nikým nemluví, tváří se znuděně, naštvaně a namyšleně zároveň. Možná se ti líbí ale měl problémy i s drogama, takže bych být tebou od něj radši dala ruce pryč a-'''

,,Ehm, já… O tom jsem ještě nepřemýšlela…'' No, to není zas až taková pravda…

S Liz utekla hodina rychle a já byla ráda že mám pro začátek alespoň někoho, kdo mi trochu ukáže školu a řekne jak to tu chodí.

Zbytek dne probíhal klidně a úplně normálně, to jest žádné vyhrožování, ani posmívání se ,,nováčkovi''. Trochu mě zklamala fronta na oběd, už už jsem se chtěla spakovat, ale pak jsem uviděla jak sedí u stolu až v zadním rohu jídleny. Andre, jak se podle Liz jmenoval, seděl u stolu úplně sám a vidličkou se nepřítomně dloubal v jídle. Samotnou mě udivilo, že zrovna kvůli někomu, koho znám-neznám sotva den se mi chce čekat a mačkat se v řadě funících, prskajících lidí. A jelikož závratnou výškou zrovna neoplývám, dloubance a strkance se na mě jen sypaly. Jen co jsem dosedla vedle Liz ke stolu, byla jsem probodnuta nadřazeným pohledem z Andreho strany.

,,Ježiš, ty už na něj zase vejráš?'' Liz do mě trochu strčila a já se zakuckala. Andre se zvedl a odešel. Že já se ale umím hezky zavést.

,,Co tě na feťákovi tak přitahuje?''

,,Nic.'' Ještě chvíli jsem se snažila vymyslet něco, co bych mohla dodat, nakonec jsme však v tichosti dojedly.


Byla jsem ráda, že ze školy jsme trefila domů. Táta dnes pracuje dýl, takže jsem se vrátila do prázdného domu s vybranou ledničkou a skoro nefungující televizí. Náš dům je hezkej, ale některé věci… by už jaksi potřebovaly výměnu.

Hodila jsem sebou na postel v pokoji a nepřítomně zírala do stropu.

Oo ne! Já už na něj zas myslím! Přistihla jsem se, jak si v hlavě promítám obraz jeho tváře. Ty jeho modré oči, tak světlé, že je ani nelze k ničemu přirovnat. A kůže tak bledá a průsvitná, jako papír. Člověk by se bál, aby ji nepřetrhl. Úplně vzadu v hlavě mě napadlo, jestli náhodou není tak bledá třeba od těch drog. Tím jsem přerušila své bláhové přemítání a šla se raději schladit do sprchy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kesie-chan Kesie-chan | 13. července 2012 v 21:20 | Reagovat

Wauuu x) piš ,piš já chci všdšt co bude dál ! :D

2 Kiyomi-san Kiyomi-san | Web | 14. července 2012 v 11:49 | Reagovat

ok takže když jsem tovje SBéčko na tvojem starém blogu, přehodíš si mě aj na tento? nebo jak to bude..

3 Lůca Lůca | Web | 8. července 2013 v 12:56 | Reagovat

No upřímně....kdo by na něj nevejral -_-" :D ty ho popisuješ tak AW! píšeš tak neskutečně poutavě :3 jdu na další dílek <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama